Największy klub szachowy w Elblągu

Zajęcia w czwartki w godz. 17 - 21

w Klubie Olimpijczyka (Hala Sportowa - I piętro)

Elbląg ul. Kościuszki 77a


Szkolenia

Zapraszamy w każdy czwartek o 16:00 w sali Klubu

Zawodnicy

Aktualnie Klub liczy 40 członków, w tym 20 juniorów

Zarząd

Klub reprezentowany jest przez Prezesa oraz 5-osobowy Zarząd

Statystyki

Odsłon artykułów:
153806

Liczba gości on-line

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Turnieje

MISTRZOSTWA ELBLĄGA 2016

Tegoroczne otwarte mistrzostwa Elbląga w szachach klasycznych /P90/ seniorów, juniorów i weteranów odbędą się w nowej sali (ESWiP - dawny hotelowiec) przy ul. Związku Jaszczurczego 17 - I piętro, pokój 104. Rozgrywki na dystansie 7 lub 9 rund w czwartki w godz. 17.15 - 20.15. Zapisy na miejscu w czwartek, 13.10. od godz. 16.30. Wpisowe 15,-/20,- zł (5,- zł zniżki dla zawodników Startu z opłaconymi składkami). Prawo gry mają zawodnicy/zawodniczki - również spoza Elbląga - z minimum IV kategorią szachową. Puchary, nagrody pieniężne i dyplomy dla najlepszych. Można zdobyć normę na kat. III - k. ZAPRASZAMY !       UWAGA: Tydzień wcześniej, tj. 6.10. od godz. 17.15 na inaugurację nowej sali odbędzie się turniej błyskawiczny P5. Wpisowe 5,-/10,- zł. Zapisy na miejscu od godz. 16.30. Nagrody pieniężne (80 % wpisowego) za miejsca I-III i dla juniora. ZAPRASZAMY !

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5974/

 

GP ELBLĄGA 2016 PO 5 TURNIEJACH

KLASYFIKACJA PO 5 TURNIEJACH /wszystkie rozegrano w MDK/:

1.  I  Gniado Radosław           21,5 p  4 tur.    3 1 -    13,- zł

2.  I  Siwoń Bogdan         w.  21,0    5          1 1 1    11,-

3.  I  Czarnecka Lidia         j.   14,5    3          1 - 2      9,-

4.  I  Siwoń Zbigniew            11,0    2          1 1 -      7,-

5.  IV Graczyk Michał        j.     7,5    3          - - -        5,-

6.  IV Hryniewicz Tymon  j.     7,0     3         - - -        4,-

7.  IV Koperczak Konrad   j.     6,0    3         - - 1

8.  I  Sikorski Tadeusz      w.   5,0    1         - 1 -       4,-

9.  I  Siluk Jan                       4,0    1        - - 1

9.  I  Sołtyk Leszek                4,0    1        - - 1

11.IV Koperczak Oskar    j.     4,0    3        - - -

12.III Zdyb Jan             w.    4,0    1       - - -

13.-  Majkowska Martyna j.    2,5     1       - - -

14.-  Szlendak Kamil       j.     2,0     1      - - -

15.-  Majkowski Marek    j.     1,5     2      - - -

16. I  Kiejdo Wojciech   w.    1,5     1      - - -

17.-   Czarnecki Robert         1,0      1      - - -

17. V  Różański Franciszek  j. 1,0      1     - - -

Dotychczasowe turnieje wygrali:  R.Gniado /nr 1,2 i 5/, L.Czarnecka i Bogdan Siwoń /nr 3/ oraz Zbigniew Siwoń /nr 4/. Turniej nr 6 - we wrześniu br.              

SZACHOWE DNI ELBLĄGA 2016

W ramach obchodów Dni Elbląga 2016 w sali Ratusza Staromiejskiego /ul. Stary Rynek 27/ odbędą się dwie otwarte imprezy szachowe:  A/  XVII otwarte mistrzostwa Elbląga w szachach błyskawicznych P5 - sobota, 25 czerwca w godz. 11-14 /zgłoszenia i opłaty na miejscu od godz. 10/,  B/  II otwarte mistrzostwa Elbląga w szachach szybkich P15 o Puchar Prezydenta Miasta - niedziela, 26 czerwca w godz. 11-15.30 /zgłoszenia i opłaty na miejscu od godz. 10/.  Obydwa turnieje rozegrane zostaną w jednej grupie /z oddzielną klasyfikacją juniorów/ systemem szwajcarskim - 11 rund w szachach błyskawicznych i 7 rund w szybkich. Wpisowe do każdego z turniejów wynosi:  a/ 15,- zł (seniorzy z kategoriami lub tytułami szachowymi),  b/ 12,- zł (kobiety, weterani od 60 lat, młodzież 19-20 lat, seniorzy bez kat. szachowych),  c/ 10,- zł (juniorzy 11-18 lat,  d/ 8,- zł (młodzicy do 10 lat). UWAGA: zawodnicy KSz "Start" Elbląg z opłaconymi składkami klubowymi płacą o 5,- zł mniej.  Nagrody: w każdym z turniejów puchary za miejsca I-III i dla najlepszego juniora  + minimum 6 nagród pieniężnych /za I miejsce nagroda gwarantowana 100,- zł/.  Przewiduje się też upominki promocyjne z UM w Elblągu, m.in. dla zwycięzców grup wiekowych i rankingowych.  UWAGA:  dla usprawnienia organizacji bardzo prosimy o zgłoszenia mailowe na adres sędziego głównego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub na numer telefonu: 511-745-807 /Bogdan Siwoń/.  Można też zgłaszać się na formularzu ChessArbiter.  Organizatorzy, tj. Urząd Miejski w Elblągu i KSz "Start" Elbląg serdecznie zapraszają - również osoby spoza Elbląga.

 

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW KLUBU

Zarząd Klubu Szachowego "Start" Elbląg zaprasza wszystkich członków Klubu na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się w świetlicy ESM "Sielanka" w Elblągu przy ul. Płk Dąbka 64 w środę, 18 maja 2016 r. o godz. 17.00 /I termin/ lub 17.15 /II termin/. Obowiązuje porządek obrad podany wcześniej z tym, że w razie niskiej frekwencji, tj. 10 osób lub mniej, zebranie przystąpi do procedury rozwiązania Klubu (zgodnie ze Statutem). Zarząd apeluje o udział i dalszą działalność naszego Klubu.  Za Zarząd:  Prezes Klubu: /-/ Bogdan Siwoń      Elbląg, 03.05.2016 

 

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO - WYBORCZE

Elbląg, 10.04.2016

Pan/i/  ..................................................................

W środę, 27 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 /I termin/ lub o 17.15 //ii termin/ w świetlicy osiedlowej ESM "Sielanka" przy ul. Płk Dąbka 64 /I piętro/ odbędzie się Walne Sprawozdawczo - Wyborcze Zgromadzenie Członków Klubu. Poniżej przedstawiamy proponowany  porządek obrad. Jednocześnie informujemy, że mandaty zostaną wydane członkom Klubu przy podpisywaniu listy obecności. Proponowany regulamin obrad i inne materiały do wglądu przed zebraniem. Uwaga: Zgodnie z uchwałą ustępującego Zarządu prawo wstępu na salę obrad mają tylko członkowie Klubu z opłaconymi składkami klubowymi co najmniej za I kwartał 2016 r. Wymóg opłacenia składek nie dotyczy honorowego prezesa Klubu, Kol. Elio Martowicza. W przypadku osób niepełnoletnich prawo wstępu (bez prawa głosu) mają ich rodzice lub opiekunowie prawni.  Proponowany porządek obrad:                                                                                                   1.  Otwarcie Walnego Zgromadzenia.                                                                                                                                                                       2.  Wybór Przewodniczącego Obrad.                                                                                                                                                                       3.  Przyjęcie porządku obrad i regulaminu obrad.                                                                                                                                                       4  Wybory Komisji: Mandatowo-Strutacyjnej oraz Uchwał i Wniosków.                                                                                                                           5. Sprawozdanie z działalności Zarządu w okresie od 08 lutego 2013 r. do 29 marca 2016 r.                                                                                             6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.                                                                                                                                                                         7. Sprawozdanie Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej dot. ważności obrad.                                                                                                                       8. Dyskusja.                                                                                                                                                                                                       9. Głosowanie nad wnioskiem o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi Klubu.                                                                                                 10. Ustalenie listy wyborczej na Prezesa.                                                                                                                                                                   11. Wybory Prezesa Klubu i ogłoszenie wyników wyborów.                                                                                                                                          12. Dyskusja.                                                                                                                                                                                                       13. Ustalenie listy wyborczej do Zarządu i Komisji Rewizyjnej.                                                                                                                                       14.Wybory Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz ogłoszenie wyników wyborów.                                                                                                                   15. Wolne wnioski.                                                                                                                                                                                               16. Sprawozdanie Komisji Uchwał i Wniosków oraz przyjęcie uchwały Walnego Zgromadzenia.                                                                                           17. Zakończenie obrad.                                                                                                                                                                                                              Z upoważnienia Zarządu: /-/ Bogdan Siwoń /prezes Klubu/                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wyborcze

OŚWIADCZENIE PREZESA KLUBU

Z przykrością informuję, że po karczemnej awanturze z udziałem Pani Katarzyny podczas zebrania Zarządu w budynku MDK (co zakłóciło prowadzenie zajęć innych sekcji MDK), kolejne zebrania klubowe w tym obiekcie są narazie niemożliwe - chyba że bez udziału Pani Katarzyny. No cóż, korzystając bezpłatnie z gościny musimy zachować jakiś poziom kultury ... W tej sytuacji zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu odbędzie się w innym miejscu i terminie. Miejmy nadzieję, że sytuacja ta nie  wpłynie negatywnie na dalszą współpracę na linii Klub- MDK. Jednocześnie chciałbym przypomnieć Pani Katarzynie, że jedynymi osobami upoważnionymi do reprezentowania Zarządu na zewnątrz są: prezes i wiceprezes. Pozdrawiam członków Klubu / Bogdan Siwoń.

GP ELBLĄGA P15 /2015 r./ PO 8 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 8 - 6.11.2015 /8 zaw./

1.  I   Gniado Radosław         6,5 p

2.  I   Woliński Sebastian       5,0

3.  I   Kiejdo Wojciech         4,0

4.  I   Plewa Piotr               4,0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA PO 8 TURNIEJACH

1.  I   Gniado Radosław        33,5 p   7 tur.   38,- zł    3 wygrane turnieje

2.  I   Plewa Piotr               29,0      6         30,-       3 wygrane turnieje

3.  I   Kiejdo Wojciech        28,5      8         24,-

4.  I   Czarnecka Lidia         28,0      7         20,-        

5.  I   Siwoń Bogdan          26,0     8          15,-

6.  k   Dąbrowski Wojciech  20,0     3                     2 wygrane turnieje

7.  I  Grabarczyk Sylwester  19,5     6

8.  k  Bieluszewski Piotr       18,0     3                    1 wygrany turniej

9.  I  Woliński Sebastian      13,5    4    

10.I  Libura Julianna             9,0    3      12,-

11.II Torhan Adrian             6,0    6

12.I  Siluk Jan                    5,0     1

13.II Ostręga Przemysław    4,0     1

14.I  Siwoń Zbigniew          4,0     1

     I  Sołtyk Leszek            4,0     1

16.II Tkacz Andrzej           3,5      1

17.III Stróżowski Wojciech 3,0      3

18.V  Graczyk Michał          1,0     1

    -  Narloch Benon           1,0     1

    IV Siedlanowski Sławomir 1,0    1

    III Zdyb Jan                 1,0     1      12,-

22.V  Trochimczuk Szymon 0,0    1

Z powodu trudności lokalowych cykl P15 został skrócony do 8 turniejów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

GP ELBLĄGA P5 /2015 r./ PO 8 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 8 - 23.10.2015 /9 zaw./

1. k Bieluszewski Piotr          8,0 pkt   15,0 p GP

2. I  Siwoń Zbigniew           5,5         12,5

3. I  Gniado Radosław          5,0        12,0

4. I  Woliński Sebastian        4,5        11,5

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - PO 8 TURNIEJACH /18 zaw./

1.  k   Bieluszewski Piotr         85,5 p GP  6 tur.  33,- zł   5 wygranych turniejów

2.  I   Gniado Radosław          75,5         7         26,-     1 wygrany turniej

3.  I   Sikorski Tadeusz          62,0         7         21,-

4.  I   Siwoń Bogdan            58,0         8         17,-

5.  I   Kiejdo Wojciech         48,5         7         13,-

6.  II  Ostręga Przemysław   40,5          4      

7.  I   Siwoń Zbigniew        35,0          3                      1 wygrany turniej

8.  I  Woliński Sebastian      30,0         3

9.  k  Dąbrowski Wojciech  29,0          2                     1 wygrany turniej

10. I  Czarnecka Lidia        27,5          3            11,-

11. I  Grabarczyk Sylwester 24,5        3

12. II Piątkowski Zbigniew 17,5         2           11,-

13. II Tkacz Andrzej         10,5         1

14. II Chudziński Jan        10,0         1

15. V  Graczyk Michał         8,0        1

15. I  Siluk Jan                 8,0         1

17. V Trochimczuk Szymon 7,0        1

18. III Stróżowski Wojciech 3,0       1

W związku z trudnościami lokalowymi cykl GP P5 został skrócony do 8 turniejów.         

 

VIII Elbląski Szachowy Dzień Niepodległóści

KOMUNIKAT

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

GP ELBLĄGA P!5 (2015) PO 7 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 7 - 9.10.2015 /7 zaw./

1.  I GNIADO Radosław       5,5 pkt

1.  I PLEWA Piotr              5,5

3.  I KIEJDO Wojciech       4,0

4.  I SIWOŃ Bogdan         3,0

KLASYFIKACJA PO 7 TURNIEJACH  /22 zaw./    

1.    I  GNIADO Radosław                 27,0 pkt         6 tur.   34,- zł     2 wygrane turnieje

2.    I  PLEWA Piotr                        25,0              5          27,-        3 wygrane turnieje

3.    I  CZARNECKA Lidia                  24,5              6          22,-

4.    I  KIEJDO Wojciech                 24,5     /-2,0/  7         18,-

5.    I  SIWOŃ Bogdan                   23,5     /-1,0/  7         14,-

6.    k  DĄBROWSKI Wojciech        20,0               3                      2 wygrane turnieje

7.    k  BIELUSZEWSKI Piotr           18,0              3                      1 wygrany turniej

8.    I  GRABARCZYK Sylwester      17,0               5

9.    I  LIBURA Julianna                  9,0                3         11,-

10.  I  WOLIŃSKI Sebastian           8,5                3

11.  II TORHAN Adrian                 6,0                5

12.  I  SILUK Jan                         5,0                1

13.  II OSTRĘGA Przemysław        4,0                1

14.  I  SIWOŃ Zbigniew               4,0                1

14.  I  SOŁTYK Leszek                 4,0               1

16.  II TKACZ Andrzej                 3,5                1

17.  III STRÓŻOWSKI Wojciech    3,0                1

18.  V  GRACZYK Michał               1,0               1

18.  -  NARLOCH Benon               1,0              1

18.  IV SIEDLANOWSKI Sławomir  1,0              1

18.  III ZDYB Jan                        1,0              1        11,- zł

22.  V  TROCHIMCZUK Szymon     0,0              1     

Podkategorie

Notes

Najbliższe turnieje


Informujemy,że dnia 10.05 czwartek/ od godz. 17.30
będzie rozegrana I runda Superpucharu Elbląga w szachach klasycznych - grupa A /P90 dla zawodników z rankingiem minimum 1800 oraz grupa B /P60/ranking 1600 .ogółem 5-7 rund w sali 104 COP przy ul. Związku Jaszczurczego 17- I p. Zgłoszenia na miejscu godz.16.30
do 17.15. Można zdobyć normy na kat. II, I i k. Zapraszamy.

Zadanie dnia



Copyright © 2018 Start Elbląg. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Powered by Joomla!®. Designed by: themza templates celebrity search Valid XHTML and CSS.