Największy klub szachowy w Elblągu

Zajęcia w czwartki w godz. 17 - 21

w Klubie Olimpijczyka (Hala Sportowa - I piętro)

Elbląg ul. Kościuszki 77a


Szkolenia

Zapraszamy w każdy czwartek o 16:00 w sali Klubu

Zawodnicy

Aktualnie Klub liczy 40 członków, w tym 20 juniorów

Zarząd

Klub reprezentowany jest przez Prezesa oraz 5-osobowy Zarząd

Statystyki

Odsłon artykułów:
153806

Liczba gości on-line

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Turnieje

GP ELBLĄGA P5 (2015 r.) PO 7 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 7 - 18.09. - 9 zaw.

1. Siwoń Zbigniew                  7,5 pkt   14,5 p GP

2. Gniado Radosław                 7,0        14,0

3. Siwoń Bogdan                    6,0        13,0

4. Grabarczyk Sylwester           5,0        12,0

KLASYFIKACJA PO 7 TURNIEJACH - 18 zaw.

1.   k  Bieluszewski Piotr                70,5 p GP  5 tur.   28,- zł    4 wygrane turnieje

2.   I  Gniado Radosław                 63,5         6          22,-      1 wygrany turniej

3.   I  Sikorski Tadeusz                  50,5         6          18,-      

4.   I  Siwoń Bogdan                    49,5 /-3,5/ 7         14,-

5.   II Ostręga Przemysław            40,5          4         11,-

6.   I  Kiejdo Wojciech                 37,5          6           9,-

7.   k  Dąbrowski Wojciech           29,0          2                   1 wygrany turniej

8.   I  Czarnecka Lidia                  27,5          3           9,-

9.   I  Siwoń Zbigniew                22,5          2                   1 wygrany turniej

10. I  Woliński Sebastian             18,5          2

11. I  Grabarczyk Sylwester         16,0          2

12. II Tkacz Andrzej                   10,5          1

13. II Chudziński Jan                  10,0          1

14. II Piątkowski Zbigniew            9,0          1

15. V  Graczyk Michał                   8,0         1

      I  Siluk Jan                           8,0         1

17. V  Trochimczuk Szymon         7,0         1

18. III Stróżowski Wojciech         3,0         1          

IGOR JANIK z PODWÓJNYM ZŁOTEM MP

W katowickim Spodku rozegrano w dniach 6-9.08.2015 r. mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Doskonale spisał się nasz zawodnik, IGOR JANIK, który w grupie C16 zdobył dwa tytuły mistrzowskie. W turnieju szachów szybkich /67 zaw. - 11 rund/ czołowe lokaty zajęli:  1. Janik Igor KSz Start Elbląg  - 8,5 pkt /bez porażki/  2. Winiarski Mikołaj  KS LAURA Chyliice -8,0 pkt   3. Karpus Mikołaj UKS Rotmistrz Grudziądz  - 8,0 pkt.  W turnieju szachów błyskawicznych /70 zaw. - 22 rundy/ medale wywalczyli  1. Janik Igor  KSz Start Elbląg  - 16,5 pkt   2. Szóstko Jakub  MUKS Stoczek 45 Białystok  - 16,5 pkt  3. Szmer Aleksander  UKS Rodło Opole  - 15,5 pkt.  Wielkie brawa dla naszego podwójnego mistrza Polski !!!  

I OTWARTE MISTRZOSTWA ELBLĄGA P15

Elbląg, 28.06.2015 - 28 zawodników /w tym 12 juniorów/

Wyniki końcowe /po 7 rundach/

1.  /3/  I++ Janik Igor                  2000 r. StE  2124 2100  6,0 p  22,5 30,0

2.  /1/  k    Dąbrowski Wojciech    1970    StE  2242 2200  5,5     24,0 33,5

3.  /5/  I    Gniado Radosław         1983    StE  1830 2000  5,5     23,0 32,0

4.  /2/  k    Bieluszewski Piotr        1967    StE  2162 2200  5,5     22,0 31,0

5.  /15/ II  Martowicz Jan             1983    StE          1800  5,0     19,5 27,0

6.  /4/  I   Plewa Piotr                 1976    StE   1907 2000 4,5      21,0 30,0

7.  /13/ I  Libura Julianna             2004    StE   1224 1800 4,5      17,5 24,0

8.  /7/   I  Siluk Jan                     1971   Elb    1770 2000 4,0      22,0 29,5

9.  /6/   I  Bieluszewski Henryk     1941   WiN   1779 2000 4,0      21,0 29,0

10./11/ I  Czarnecka Lidia            2004   Elb    1449 1800  4,0     21,0 27,5

11./12/ II Trzeciak Bartosz           2000  OsO   1366 1800  4,0     19,0 26,5

12./18/ III Zdyb Jan                   1939   Elb            1600  4,0     17,5 23,0

13,/14/ I  Gromadowski Jerzy      1952   Elb             2000  4,0    17,0 23,5

14./9/   I  Sołtyk Leszek             1981   Elb     1981 2000  4,0    16,0 23,5

15./8/   I  Grabarczyk Sylwester   1980  PoB    1743 2000  3,5    18,0 14,5

16./19/ III Załęski Mirosław          1958  Elb             1600  3,0    18,5 26,0

17./10/ I   Daniszkowicz Bohdan  1935  Pas    1690 2000   3,0    17,5 25,5

18./16/ II  Piątkowski Zbigniew   1941  StE            1800   3,0    17,5 24,0

19./22/ III Dąbrowska Zofia        1949  Elb             1400   3,0    16,5 22,5

20./26/ IV Bąk Kacper               2005  Elb             1400   3,0    15,0 20,0

21./24/ IV Żyhałko Konrad         2006  Elb             1400   3,0    12,0 16,0

22./21/ III Politański Dominik      2005  Elb             1600   2,0    16,0 23,0

23,/20/ III Stróżowski Wojciech  1999  Elb            1600   2,0    15,5 20,5

24./17/ II  Niedźwiecki Krzysztof  1983  Elb            1800   2,0    14,0 21,0

25./28/     Reiss Szymon            1999  Elb            1000   2,0    13,0 19,0

26./23/ IV Asenhajmer Aleksander 2005 Elb          1400   2,0    11,0 16,0

27./25/ IV Serdeczny Karol         2003  Elb           1400   1,0    15,5 20,5

28./27/ V  Graczyk Michał           2003  Łęc           1200   1,0    12,0 17,5

Uwaga: w nawiasach numery startowe  Skróty: StE = Start Elbląg,  Elb = Elbląg,

WiN = Wisła Nowe, OsO = Ostródzianka Ostróda, PoB = Pocztowiec Bydgoszcz,

Pas = Pasłęk, Łęc = Łęcze.                                        

XV OTWARTE MISTRZOSTWA ELBLĄGA P5

Elbląg, 27.06.2015 - 20 zawodników /w tym 8 juniorów/

KLASYFIKACJA KOŃCOWA /po 11 rundach/

1.  /1/  k  Dąbrowski Wojciech   1970 r. StE 2242 2200  11,0 p  58,0 72,0

2.  /12/ I  Gołota Andrzej          1970    StE         2000    9,0    57,0 73,0

3.  /2/  k  Bieluszewski Piotr       1967    StE 2043 2200    8,0   59,5 75,5

4.  /3/  I  Plewa Piotr               1976     StE 1866 2000   7,0    59,0 75,0

5.  /11/ I  Gromadowski Jerzy    1952     Elb          2000   7,0   55,5 68,5

6.  /7/  I  Siluk Jan                   1971     Elb  1771 2000   6,5   57,5 71,5

7.  /6/  I  Bieluszewski Henryk    1941    WiN 1779 2000   6,5   53,0 66,0

8.  /9/  I  Czarnecka Lidia          2004     Elb  1458 1800   6,0   55,5 68,0

9.  /4/  I  Daniszkowicz Bohdan  1935     Pas 1802 2000   6,0   50,0 63,5

10./10/ I  Libura Julianna          2004     StE 1244 1800   6,0   46,0 58,5

11./17/ V Graczyk Michał          2003     Łęc         1200    5,5  38,0 47,5

12./5/   I  Siwoń Zbigniew       1980     StE  1785 2000   5,0  55,5 68,0

13./8/   II Trzeciak Bartosz       2000     OsO 1435 1800   5,0  48,0 60,5

14./13/ III Dąbrowska Zofia      1949     Elb           1400  5,0  43,0 53,5

15./15/ IV Bąk Kacper             2005     Elb           1400  4,0  38,5 46,0

16./14/ IV Żyhałko Konrad       2006     Elb           1400  3,5  40,5 48,5

17./19/     Żyhałko Marcin        1979     Elb           1000  3,0  41,0 49,5

18./16/ IV Asenhajmer Aleksander 2005 Elb          1400  2,5  40,0 48,0

19./20/     Antczak Andrzej      1959     Elb           1000  2,0  41,0 49,5

20./18/ V  Trochimczuk Szymon 2007   Elb           1200  1,5  39,5 47,5

Uwaga: w nawiasach numery startowe  Skróty: StE = Start Elbląg, Elb = Elbląg,

WiN = Wisła Nowe, OsO = Ostródzianka Ostróda, Pas = Pasłęk, Łęc = Łęcze.

                                       

GP ELBLĄGA P15 /2015 R./ PO 6 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 6 /18.06 - 10 zaw./

1.  I   Gniado Radosław            5,5 pkt

2.  I   Plewa Piotr                   5,5 

3.  I   Czarnecka Lidia              4,5

4.  I   Siwoń Zbigniew             4,0

KLASYFIKACJA PO 6 TURNIEJACH  /20 zaw./

1.  I   Czarnecka Lidia            24,5 pkt /-3,0/  6 tur.   31,-

2.  I   Gniado Radosław         21,5                 5         25,-   1 wygrany turniej

3.  I   Siwoń Bogdan            20,5      /-1,0/   6         20,-

4.  I   Kiejdo Wojciech         20,5      /-2,0/    6         16,-

5.  k  Dąbrowski Wojciech    20,0                  3         12,- 2 wygrane turnieje

6.  I  Plewa Piotr                19,5                  4                2 wygrane turnieje

7.  k  Bieluszewski Piotr       18,0                  3                1 wygrany turniej

8.  I  Grabarczyk Sylwester  17,0                  5

9.  I  Libura Julianna            9,0                   3        10,-

10. I  Woliński Sebastian      8,5                   3

11. I  Siluk Jan                   5,5                   1

12. II Ostręga Przemysław   4,0                   1

13. II Torhan Adrian           4,0                   4

14. I  Siwoń Zbigniew        4,0                    1

     I  Sołtyk Leszek            4,0                   1

16.II Tkacz Andrzej           3,5                   1

17.III Stróżowski Wojciech 3,0                   3

18. -  Narloch Benon          1,0                  1

     IV Siedlanowski Sławomir 1,0                1

     III Zdyb Jan                 1,0                  1         10,-                                      

GP ELBLĄGA P5 /2015 R./ PO 6 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 6 /11.06. - 6 zaw./

1.  I   Gniado Radosław          9,0 pkt       14,0 pGP

2.  I   Czarnecka Lidia            6,5             11,5

3.  I   Sikorski Tadeusz          5,5             10,5

4.  II  Tkacz Andrzej             5,5             10,5

KLASYFIKACJA PO 6 TURNIEJACH  /14 zaw./ 

1.   k   Bieluszewski Piotr      70,5 p GP           5 tur.    24,- zł   4 wygrane turnieje

2.   I   Gniado Radosław       49,5                  5           19,-     1 wygrany turniej

3.   II  Ostręga Przemysław   40,5                  4           15,-

4.   I   Sikorski Tadeusz        39,0                  5           12,-

5.   I   Kiejdo Wojciech        37,5 p GP /-5,0/  6           9,-

6.   I   Siwoń Bogdan          36,5 p GP /-3,5/  6           8,-

7.   k   Dąbrowski Wojciech  29,0                  2                    1 wygrany turniej

8.   I   Czarnecka Lidia          27,5                 3           8,-

9.   I   Woliński Sebastian     18,5                 2

10.  II Tkacz Andrzej           10,5                 1

11.  I  Siluk Jan                    8,0                 1

       I  Siwoń Zbigniew         8,0                  1

13.  I  Grabarczyk Sylwester  4,0                  1

14.  III Stróżowski Wojciech  3,0                  1                   

Szachowe Dni Elbląga 2015

 

KSz Start Elbląg

ul. Kościuszki 77a

Elbląg, 15.06.2015

SZACHOWE DNI ELBLĄGA 2015

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

 

W ramach obchodów Dni Elbląga 2015 w sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego (ul. Stary Rynek 27) odbędą się dwie otwarte imprezy szachowe:

- XVI otwarte mistrzostwa Elbląga seniorów i juniorów w szachach błyskawicznych P5 - sobota,

27 czerwca w godz. 11-14 (zgłoszenia i opłaty na miejscu od godz. 10),

- I otwarte mistrzostwa Elbląga seniorów i juniorów w szachach szybkich P15 o Puchar Prezydenta

Miasta - niedziela, 28 czerwca w godz. 11-16 (zgłoszenia i opłaty na miejscu od godz. 10).

Obydwa turnieje rozegrane zostaną w jednej grupie (z oddzielną klasyfikacją juniorów) systemem szwajcarskim - przewiduje się 11 rund w szachach błyskawicznych i 7 rund w szachach szybkich.

Wpisowe do każdego z turniejów wynosi: a/ 15,- zł (seniorzy z kat. szachowymi, b/ 12,- zł (kobiety, weterani od 60 lat, młodzież 19-20 lat, seniorzy bez kat. szachowych), c/ 10,- zł (juniorzy do 18 lat)

UWAGA: zawodnicy KSz Start Elbląg z opłaconymi składkami klubowymi płacą o 5,- zł mniej.

Nagrody: w każdym z turniejów puchary i medale za miejsca I-III w klasyfikacji seniorów oraz juniorów + nagrody pieniężne: I m. = 100,- zł II m. =- 60,- zł III m. = 40,- zł najlepszy junior =

30,- zł najlepszy zawodnik z rankingiem do 1800 = 30,- zł /min. 20 zaw. w każdym z turniejów/.

Przewiduje się też upominki promocyjne z UM w Elblągu.

UWAGA: dla usprawnienia organizacji bardzo prosimy o zgłoszenia mailowe (do 26.06.) na adres sędziego głównego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub na numer telefonu: 511 745 807 /Bogdan Siwoń/.

Organizatorzy (Urząd Miejski w Elblągu, KSz Start Elbląg oraz MDK w Elblągu) serdecznie zapraszają - również osoby spoza Elbląga.

GP ELBLĄGA P15 /2015 r./ PO 5 TURNIEJACH

Wyniki turnieju nr 4 /16.04., 10 zaw. - 7 rund/

1.  I   Plewa Piotr            5,5 pkt

2.  I   Siluk Jan                5,5

3.  I   Gniado Radosław    5,0

4.  I   Czarnecka Lidia      4,5

Wyniki turnieju nr 5  /30.04., 10 zaw. - 7 rund/

1.  I   Plewa Piotr                5,0 pkt

2.  I   Gniado Radosław        5,0

3.  I   Siwoń Bogdan           4,5

4.  I  Grabarczyk Sylwester   4,5

Klasyfikacja po 5 turniejach /18 zaw./

1.    k   Dąbrowski Wojciech        20,0  pkt            3 tur.    26,- zł   2 wygrane tur.

2.    I    Czarnecka Lidia               20,0      /-3,0/    5          20,- zł

3.    k   Bieluszewski Piotr            18,0                  3          16,- zł   1 wygrany tur4.  

4.    I    Kiejdo Wojciech             17,0     /-2,0/     5          13,-  zł

5.    I    Siwoń Bogdan               16,5     /-1,0/     5          10,- zł

6.    I    Gniado Radosław            16,0                 4           

7.    I    Plewa Piotr                    14,0                3                      2 wygrane tur.

8.    I   Grabarczyk Sylwester       13,5                4

9.    II+ Libura Julianna                 9,0                3             8,- zł

10.  I   Woliński Sebastian             8,5                3

11.  I   Siluk Jan                          5,5                1

12.  II  Ostręga Przemysław          4,0                1

13.  I   Sołtyk Leszek                   4,0                1

14.  II  Torhan Adrian                  3,0                3

15.  IV  Stróżowski Wojciech        3,0                2

16.       Narloch Benon                1,0                1

16.   IV Siedlanowski Sławomir     1,0                1

16.   III Zdyb Jan                       1,0                1      8,- zł

UWAGA: turniej nr 6 rozegrany zostanie w czwartek, 18.06. o godz.17. Zapraszamy.             

Turniej P60 Maj 2015

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_2929/

GP ELBLĄGA P5 /2015 R./ Po 5 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 4 -9.04. /7 zaw./

1.  k  Bieluszewski Piotr       11,0 pkt  14,0 p GP

2.  II  Ostręga Przemysław    9,0        12,0

3.  I   Sikorski Tadeusz         8,0        11,0

4.  I   Gniado Radosław        7,0        10,0

WYNIKI TURNIEJU NR 5 - 23.04. /7 zaw./

1.   k  Bieluszewski Piotr     11,0 pkt  14,0 p GP

2.   II Ostręga Przemysław   6,5         9,5

3.   I  Gniado Radosław       6,5         9,5

4.   I  Siluk Jan                  5,0         8,0

KLASYFIKACJA PO 5 TURNIEJACH /13 zaw./

1.  k  Bieluszewski Piotr         70,5 p GP /-14,0/   5 tur.  21,- zł   4 wygrane turnieje

2.  II  Ostręga Przemysław     40,5                     4        16,-

3.  I   Gniado Radosław         35,5                     4        13,-

4.  I   Kiejdo Wojciech          32,0       /-5,0/      5        11,-

5.  k  Dabrowski Wojciech     29,0                     2         8,-     1 wygrany turniej

6.  I  Sikorski Tadeusz           28,5                     4         7,-

7.  I  Siwoń Bogdan             28,5       /-3,5/      5

8.  I  Woliński Sebastian        18,5                    2

9.  I  Czarnecka Lidia            16,0                     2        7,-

10. I  Siluk Jan                      8,0                     1

10. I  Siwoń Zbigniew            8,0                     1

12. I  Grabarczyk Sylwester    4,0                     1

13. IV Stróżowski Wojciech    3,0                    1                 

 Uwaga: turniej nr 6 odbędzie się w czwartek, 11.06. o godz. 17. Zapraszamy.

Podkategorie

Notes

Najbliższe turnieje


Informujemy,że dnia 10.05 czwartek/ od godz. 17.30
będzie rozegrana I runda Superpucharu Elbląga w szachach klasycznych - grupa A /P90 dla zawodników z rankingiem minimum 1800 oraz grupa B /P60/ranking 1600 .ogółem 5-7 rund w sali 104 COP przy ul. Związku Jaszczurczego 17- I p. Zgłoszenia na miejscu godz.16.30
do 17.15. Można zdobyć normy na kat. II, I i k. Zapraszamy.

Zadanie dnia



Copyright © 2018 Start Elbląg. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Powered by Joomla!®. Designed by: themza templates celebrity search Valid XHTML and CSS.