Największy klub szachowy w Elblągu

Zajęcia w czwartki w godz. 17 - 21

w Klubie Olimpijczyka (Hala Sportowa - I piętro)

Elbląg ul. Kościuszki 77a


Szkolenia

Zapraszamy w każdy czwartek o 16:00 w sali Klubu

Zawodnicy

Aktualnie Klub liczy 40 członków, w tym 20 juniorów

Zarząd

Klub reprezentowany jest przez Prezesa oraz 5-osobowy Zarząd

Statystyki

Odsłon artykułów:
153806

Liczba gości on-line

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Turnieje

IGOR JANIK DRUGI w MP JUNIORÓW

Nasz czołowy junior, Igor Janik wywalczył 2. miejsce i srebrny medal podczas mistrzostw Polski juniorów w Karpaczu /15-22.03.br./. W grupie chłopców do lat 16 startowało 40 zawodników. 9-rundowy "szwajcar" zakończył się zwycięstwem Kacpra Greli /KSz Polonia Wrocław/ - 7,5 p (bez porażki). Igor Janik zajął drugie miejsce z dorobkiem o pół punkta gorszym  (7 zwycięstw, bez remisów) . Igor przegrał wprawdzie z Grelą, ale pokonał zawodników, którzy zajęli 4. i 6. lokatę. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

ROCZNE ZEBRANIE CZŁONKÓW KLUBU

Zarząd KSz Start Elbląg zaprasza wszystkich członków Klubu na roczne zebranie sprawozdawcze /zgodnie ze Statutem Klubu/. Szczegółowy porządek zebrania przedstawiony będzie na miejscu, tj. w sali Klubu Olimpijczyka przy ul. Kościuszki 77a. Termin - środa, 25 marca 2015 r. o godz. 17.

Mistrzostwa Elbląga 2015

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_1668/

GP ELBLĄGA P15 /2015 R./ PO 3 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 1 - 22.01.2015 /8 zaw./

1.  k  Dąbrowski Wojciech           7,0 p

2.  k  Bieluszewski Piotr               6,0

3.  I  Czarnecka Lidia                   4,5

4.  I  Plewa Piotr                        3,5

WYNIKI TURNIEJU NR 2 - 12.02.2015 /12 zaw. - 7 rund/

1.  k  Dąbrowski Wojciech           7,0 p

2.  k  Bieluszewski Piotr               5,0

3.  II  Ostręga Przemysław           4,0

4.  I   Kiejdo Wojciech                4,0

WYNIKI TURNIEJU NR 3 - 26.02.2015 /9 zaw. - 7 rund/

1.  k  Bieluszewski Piotr              7,0 p

2.  k  Dąbrowski Wojciech          6,0

3.  I  Siwoń Bogdan                  4,0

4.  I  Czarnecka Lidia                 3,5

KLASYFIKACJA PO 3 TURNIEJACH  /13 zaw./

1.  k  Dąbrowski Wojciech         20,0 p  /-6,0/    16,- zł   2 wygrane turnieje

2.  k  Bieluszewski Piotr             18,0    /-5,0/    13,-      1 wygrany turniej

3.  I  Czarnecka Lidia                 11,0    /-3,0/    10,-

4.  I  Kiejdo Wojciech                 9,5    /-2,0/      8,

5.  I  Grabarczyk Sylwester          9,0    /-3,0/      6,-

6.  I  Siwoń Bogdan                   8,5    /-1,0/      5,-

7.  I  Gniado Radosław                6,0            

8.  II  Libura Julianna                  5,0                 5,-

9.  I   Woliński Sebastian             4,5

10. II  Ostręga Przemysław          4,0

11.  I  Sołtyk Leszek                   4,0

12.  I  Plewa Piotr                      3,5

13.  II  Torhan Adrian                 2,0

UWAGA: turniej nr 4 odbędzie się w czwartek, 16 kwietnia br. o godz. 17. Zapraszamy.                   

GP ELBLĄGA P5 /2015 r./ PO 3 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 1 - 15.01.2015 /8 zaw./

1.  k Bieluszewski Piotr                      13,0 pkt   14,0 p GP

2.  k  Dąbrowski Wojciech                 12,5         13,5

3.  I Gniado Radosław                         8,0          9,0

4.  I  Czarnecka Lidia                          7,5           8,5

WYNIKI TURNIEJU NR 2 - 5.02.2015 /6 zaw./

1.  k  Bieluszewski Piotr                     9,5 pkt     14,5 p GP

2.  II  Ostręga Przemysław                 8,0           13,0

3.  I  Woliński Sebastian                    6,0           11,0

4.  I  Sikorski Tadeusz                       3,0            8,0

WYNIKI TURNIEJU NR 3 - 19.02.2015 /9 zaw./

1.  k  Dąbrowski Wojciech                15,5 pkt    15,5 p GP

2.  k  Bieluszewski Piotr                    14,0         14,0

3.  I  Czarnecka Lidia                          7,5          7,5

4.  I  Woliński Sebastian                     7,5          7,5

KLASYFIKACJA PO 3 TURNIEJACH  /10 zaw./

1.  k  Bieluszewski Piotr                    42,5 p GP  /-14,0/      13,- zł        2 wygrane turniieje

2.  k  Dąbrowski Wojciech                29,0                          10,-          1 wygrany turniej

3.  II Ostręga Przemysław                 19,0                           8,-

4.  Woliński Sebastian                      18,5                          7,-

5.  Sikorski Tadeusz                         17,5  /-3,5/                5,-

6.  I  Kiejdo Wojciech                      17,5  /-5,0/                4,-

7.  I  Czarnecka Lidia                        16,0                          4,-

7.  I  Gniado Radosław                      16,0           

9.  I  Siwoń Bogdan                         16,0  /-3,5/        

10. I  Grabarczyk Sylwester                 4,0

UWAGA: turniej nr 4 odbędzie się w czwartek, 9 kwietnia br. o godz. 17.  Zapraszamy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

    

X Memoriał Ludwika Huttnera

Turniej P15 /od 55 lat/ - Elbląg, 29.01.2015

1.  I  Ściwiarski Mariusz      1956 r.    6 p /z 7/

2.  I  Gromadowski Jerzy   1952       5

3.  I  Sikorski Tadeusz       1954       5

4.  I  Siwoń Bogdan         1948       4

5.  I  Kiejdo Wojciech       1952       3

6.  III Załęski Mirosław       1958       3

7.  IV Zdyb Jan                1939      1

8.      Narloch Benon        1934       1

Uwaga: w turnieju nie odnotowano żadnego remisu !

kalendarz sportowy Klubu

KLUB SZACHOWY "S T A R T" ELBLĄG

KALENDARZ SPORTOWY NA ROK 2015

18.06, 10.09, 12.11, 26.11, 10.12. Klub Olimp.

3. Turniej Noworoczny P10 8.01. Klub Olimp.

4. III turniej dla WOŚP P15 11.01. /nd/ sala MDK

5. X Memoriał L.Huttnera P15 /55+/ 29.01. Klub Olim

1. GP Elbląga P5 /10 turniejów/ 15.01, 5.02, 19.02, 9.04, 23.04,

11.06, 3.09, 5.11, 19.11, 3.12. Klub Olimp.

2. GP Elbląga P15 /10 turniejów/ 22.01, 12.02, 26.02, 16.04, 30.04,

p.

6. Licealiada Szachowa P10 /02/ Klub Olimp.

7. Mistrzostwa Elbląga klas. P90 /9 rund/ 5, 9, 12, 16, 19, 23, 26, 30.03 i

2.04. /pn, cz/ Klub Olimp.

8. Puchar Elbląga młodzików P10 /14-/ 17.04. /pt/ sala MDK

9. XI Turniej Elbląg w Europie P15 1.05. /pt/ Ratusz Star.

10. Turniej Wiosna 2015 P60 /8 rund/ 7, 14, 21 i 28.04. Klub Olimp.

11. XV otw. mistrz. Elbląga P5 /Dni Elb./ 19.06. /pt/ sala MDK

12. IX letni turniej superbłysk. P3 25.06. Klub Olimp.

13. Turniej Lipiec 2015 P30 /6 rund/ 2 i 9.07. Klub Olimp.

14. 2 turnieje wakacyjne P5 20 i 27.08. Klub Olimp.

15. Turniej Wrzesień 2015 P30 /6 rund/ 17 i 24.09. Klub Olimp.

16. Turniej Jesień 2015 P90 /9 rund/ 1, 5, 8, 12, 15, 19, 22, 26 i 29.10. Klub Olimp.

/pn, cz/

17. VIII Elbląski Dzień Niepodległości 11.11. /śr/ Ratusz Star.

P15

18. II Memoriał Z.Fliegera P15 26.11. Klub Olimp.

19. XV Szachowy LOTOS CUP P10 /12-/ 27.11. /pt/ sala MDK

20. XVII Gimnazjada P10 /11/ ?

21. XXX MIMS P10 /11/ ?

22. V Turniej Mikołajkowy P10 /12-/ 11.12. /pt/ sala MDK

23. IX zimowy turniej superbłysk. P3 17.12. Klub Olimp.

24. Zebranie roczne członków Klubu /02/ Klub Olimp.

 

UWAGI:

współorganizatorzy: UM w Elblągu: poz. 1, 2, 4, 7, 9, 11, 17.

MDK w Elblągu: poz. 4, 8, 11, 19, 22.

MOS w Elblągu: poz. 20 i 21.

SZS w Elblągu: poz. 6.

Grupa LOTOS S.A. w Gdańsku: poz. 8 i 19.

turnieje regionalne: poz. 9, 11 i 17.

turnieje klasyfikacyjne: poz. 7, 10, 13, 15 i 16.

GP ELBLĄGA P15 PO 10 TURNIEJACH

Wyniki turnieju nr 10 (11.12. - 11 zaw.)

1.  Dąbrowski Wojciech                 6,0 pkt   12,0 p GP

2.  Bieluszewski Piotr                    4,5          9,0

3.  Plewa Piotr                             4,0          8,0

4.  Siwoń Bogdan                         4,0          8,0

Klasyfikacja po 10 turniejach /końcowa - 27 zaw./

1.   k   Dąbrowski Wojciech          57,5 p  /62,0/    10 tur.    63,- zł    9 wygranych turniejów

2.   k   Bieluszewski Piotr             47,5     /51,5/    10          50,-        1 wygrany turniej

3.   I   Plewa Piotr                       39,5    /43,0/     10         40,-

4.   I   Sikorski Tadeusz  wet.       33,0    /35,0/     10         33,-

5.   I   Siwoń Bogdan  wet.          32,5    /34,5/     10         25,-

6.   I   Kiejdo Wojciech  wet.        31,5    /33,5/     10         20,-

7.   II+ Gniado Radosław             31,0                   9

8.   I   Grabarczyk Sylwester         24,0                   7

9.   II  Piątkowski Wojciech  wet.  15,5                   6       

10. I   Czarnecka Lidia  jun.          11,5                   4        20,-

11. II  Libura Julianna   jun.                 7,5                  3

12. IV Zdyb Jan   wet.                    7,0                  5

13. IV Mokosa Oktawian  jun.          6,0                 4

14. I   Gromadowski Jerzy  wet.      5,5                 3

15. I   Woliński Sebastian               5,5                 2

16. III Załęski Mirosław                 5,0                 2

17. II+ Sołtyk Leszek                    4,5                 1

18. II   Tkacz Andrzej                    4,5                 2

19. IV Siedlanowski Sławomir         3,0                1

20. II  Chudziński Jan  wet.            2,5                1

      I   Ściwiarski Mariusz               2,5                1

22.  -   Bąk Dariusz                        2,0                1

23.  III Haratym Adam                  1,0                1

      I++ Janik Igor   jun.               1,0                1

      III Politański Dominik  jun.      1,0                1

      IV  Serdeczny Karol   jun.        1,0                1

27.  IV  Bąk Kacper   jun.              0,0                1 

Uwaga:  pierwszy turniej P15 w nowym roku odbędzie się w czwartek, 15 stycznia 2015 r. od godz. 17.00. Turnieje będą odtąd  7-rundowe. Serdecznie zapraszamy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

 

 

 

 

 

                                              

GP ELBLĄGA P5 PO 10 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 10  (4.12. - 10 zaw.)

1.  Dąbrowski Wojciech     9,0 pkt   30,0 p GP

2.  Bieluszewski Piotr         7,5        27,0

3.  Ściwiarski Mariusz        6,0         24,0

4.  Gniado Radosław         6,0         24,0

KLASYFIKACJA PO 10 TURNIEJACH /KOŃCOWA/ - 19 zaw.

1.   k   Dąbrowski Wojciech       144,5 p GP  /158,0/  10 tur.   60,- zł   8 wygranych turniejów

2.   k   Bieluszewski Piotr          137,0          /149,0/  10         46,-      2  wygrane turnieje

3.   II+ Gniado Radosław         111,5                        9          37,-

4.   I   Sikorski Tadeusz      wet. 98,0          /102,0/   10        30,-

5.   I   Kiejdo Wojciech       wet. 92,5                         9        23,-

6.   I   Siwoń Bogdan         wet. 86,5         /91,0/      10        20,-

7.   I   Grabarczyk Sylwester      66,0                         7

8.   I   Czarnecka Lidia       jun.  57,5                         6       20,-

9.   II  Libura Julianna       jun.   56,5                        7

10. I   Gromadowski Jerzy wet.  46,0                         6

11. I   Woliński Sebastian          34,0                         3

12.  I  Ściwiarski Mariusz           33,0                         2

13.  I   Plewa Piotr                   29,0                         3

14.  I   Siluk Jan                      25,5                          3

15.  I   Siwoń Zbigniew            23,5                          2

16.  II  Piątkowski Zbigniew wet.19,0                        4

17.  IV  Mokosa Oktawian  jun.   9,0                         2

18.  III  Załęski Mirosław            7,0                         1

19.  III  Haratym Adam              3,0                         1                                                

Ceremonia zakończenia: 11.12. godz. 17.30. Pierwszy turniej z nowego cyklu dnia 8.01.2015 g. 17. Serdecznie zapraszamy.

GP ELBLĄGA P5 PO 9 TURNIEJACH

 

Wyniki turnieju nr 9 (20.11. - 10 zaw.):

1.   Dąbrowski Wojciech           8,0 pkt   14,0 p GP

2.   Bieluszewski Piotr              8,0         14,0

3.   Gniado Radosław              5,5         11,5

4.   Siwoń Zbigniew                5,0         11,0

Klasyfikacja po 9 turniejach (19 zaw.):

1.   Dąbrowski Wojciech        128,0 pkt  /-13,5/   9 tur.   53,- zł

2.   Bieluszewski Piotr           122,0       /-12,0/    9         42,-

3.   Gniado Radosław             87,5                     8         34,-

4.   Sikorski Tadeusz              85,0       /-4,0/      9         27,-

5.   Siwoń Bogdan                 73,0       /-4,5/      9         21,-

6.   Kiejdo Wojciech               72,5                    8         17,-

7.   Czarnecka Lidia               57,5                    6         17,-

8.   Grabarczyk Sylwester       50,0                    6   

9.   Gromadowski Jerzy          46,0                   6

10. Libura Julianna                42,5                   6

11. Plewa Piotr                     29,0                   3

12. Siluk Jan                        25,5                   3

13. Siwoń Zbigniew              23,5                   2

14. Piątkowski Zbigniew       19,0                   4

15. Woliński Sebastian         14,0                   2

16. Mokosa Oktawian            9,0                   2

17. Ściwiarski Mariusz           9,0                   1

18. Załęski Mirosław             7,0                   1

19. Haratym Adam               3,0                   1

Uwaga: Turniej nr 10 (ostatni w tym roku) w czwartek, 4 grudnia o godz. 17.30 /punkty podwójne/.                    

 

 

Podkategorie

Notes

Najbliższe turnieje


Informujemy,że dnia 10.05 czwartek/ od godz. 17.30
będzie rozegrana I runda Superpucharu Elbląga w szachach klasycznych - grupa A /P90 dla zawodników z rankingiem minimum 1800 oraz grupa B /P60/ranking 1600 .ogółem 5-7 rund w sali 104 COP przy ul. Związku Jaszczurczego 17- I p. Zgłoszenia na miejscu godz.16.30
do 17.15. Można zdobyć normy na kat. II, I i k. Zapraszamy.

Zadanie dnia



Copyright © 2018 Start Elbląg. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Powered by Joomla!®. Designed by: themza templates celebrity search Valid XHTML and CSS.