Największy klub szachowy w Elblągu

Zajęcia w czwartki w godz. 17 - 21

w Klubie Olimpijczyka (Hala Sportowa - I piętro)

Elbląg ul. Kościuszki 77a


Szkolenia

Zapraszamy w każdy czwartek o 16:00 w sali Klubu

Zawodnicy

Aktualnie Klub liczy 40 członków, w tym 20 juniorów

Zarząd

Klub reprezentowany jest przez Prezesa oraz 5-osobowy Zarząd

Statystyki

Odsłon artykułów:
153806

Liczba gości on-line

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Turnieje

VII ELBLĄSKI DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCi

Wyniki czołówki turnieju P12 - 13.11.2014 /7 rund - 21 zawodników, w tym 5 juniorów:

1. /2/  Bieluszewski Piotr        k   Start Elbląg            1967 r.  6,5 p   21,0 - 30,5

2. /1/  Dąbrowski Wojciech     k     "       "                1970     6,0      21,5 - 31,5

3. /12/ Gromadowski Jerzy     I   /Elbląg/                 1952      5,0     19,0 - 27,0

4. /7/  Czarnecka Lidia           I   /   "    /                 2004      4,5     20,0 - 28,5

5. /11/ Woliński Sebastian      I   /   "    /                 1977      4,5     19,5 - 27,5

6. /4/  Gniado Radosław        II+ Start Elbląg           1983      4,5     17,0 - 25,0

7. /9/  Sikorski Tadeusz         I       "      "                1954      4,0     23,5 - 30,5

8. /6/  Sołtyk Leszek             II+ /Elbląg/                1981      4,0      22,0 - 31,0

9. /10/ Kiejdo Wojciech         I     Start Elbląg          1952      4,0      18,0 - 25,0

10. /8/ Libura Julianna          II       "       "              2004     4,0       16,5 - 23,0

Puchary ufundowane przez UM w Elblągu zdobyli: Piotr Bieluszewski i Lidia Czarnecka. Gratulujemy.   

Igor Janik 3. w Europie

Mistrzostwa Europy juniorów w szachach szybkich - Tallinn, 13-14.11.2014  Grupa chłopców do 14 lat /32 zawodników, 9 rund/:

1. Mesaros Florian       Austria      2201  7,5 p    46,0

2. Kazakovskiy Valeriy Białoruś     2076  6,5 p    47,0

3. IGOR JANIK           POLSKA     2104  6,5 p    44,5

4. Nikitenko Mihail     Białoruś      2125  6,0 p    47,0 

5. Orlov Roman         Estonia      1812   6,0 p    43,5

Nasz Igor zremisował z nowym mistrzem Europy, zaś wygrał z zawodnikami na 4. i 5. miejscu. BRAWO !

GP ELBLĄGA P15 PO 8 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 8 /9.10. - 9 zaw./

1.  Dąbrowski Wojciech         6,0 p

2.  Bieluszewski Piotr            5,0 p

3.  Plewa Piotr                     4,0 p

4.  Sikorski Tadeusz             3,0 p

KLASYFIKACJA PO 8 TURNIEJACH /25 zaw./

1.   Dąbrowski Wojciech       45,0 p  /-4,5 p/   8 t.   50,- zł

2.   Bieluszewski Piotr          36,5     /-4,0/     8      40,-

3.   Plewa Piotr                   31,0     /-3,5/     8      32,-

4.   Sikorski Tadeusz           27,0     /-2,5/     8      26,-

5.   Kiejdo Wojciech            24,5     /-2,0/     8      20,-

6.   Siwoń Bogdan              23,5     /-2,0/     8      16,-

7.   Gniado Radosław          23,0                  7

8.   Grabarczyk Sylwester    14,5                  5

9.   Czarnecka Lidia            11,5                  4     16,-

10. Piątkowski Zbigniew       9,0                  4      

11. Libura Julianna              7,5                  3

12. Zdyb Jan                      7,0                  5

13. Gromadowski Jerzy       5,5                  3

14. Sołtyk Leszek               4,5                  1

15. Tkacz Andrzej              4,5                  2

16. Mokosa Oktawian         3,0                  3

17. Siedlanowski Sławomir  3,0                  1

     Woliński Sebastian        3,0                  1

19. Chudziński Jan             2,5                  1

20. Załęski Mirosław          2,0                   1

     Bąk Dariusz                 2,0                   1

22. Janik Igor                   1,0                   1

     Politański Dominik        1,0                   1

     Serdeczny Karol           1,0                   1

25. Bąk Kacper                 0,0                   1

Uwaga: Turniej nr 9 odbędzie się w czwartek, 27 listopada o godz. 17.30. Będzie to jednocześnie

I Memoriał zmarłego rok temu naszego Kolegi, Zbigniewa Fliegera. Formuła OPEN - zapraszamy.      

GP ELBLĄGA P5 PO 8 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 8 - 2.10.2014 /10 zaw./

1.  Dąbrowski Wojciech          9,0 pkt   15,0 p GP

2.  Bieluszewski Piotr             8,0         14,0

3.  Sikorski Tadeusz               6,0         12,0

4.  Gniado Radosław              5,0         11,0

KLASYFIKACJA PO 8 TURNIEJACH /19 zaw./

1.   Dąbrowski Wojciech         114,0 p GP  /-13,5/     8 tur.    48,-  zł

2.   Bieluszewski Piotr            108,0          /-12,0/     8          38,-

3.   Gniado Radosław              76,0                         7          31,-

4.   Sikorski Tadeusz               75,5         /-4,0/        8          25,-

5.   Kiejdo Wojciech                64,5                         7          19,-

6.   Siwoń Bogdan                  63,5        /-4,5/         8          15,-

7.   Grabarczyk Sylwester       50,0                          6         

8.   Czarnecka Lidia               48,0                          5         15,-

9.   Gromadowski Jerzy         46,0                          6    

10. Libura Julianna               33,5                          5

11. Plewa Piotr                    29,0                          3

12. Siluk Jan                       25,5                          3

13. Piątkowski Zbigniew       19,0                         4

14. Siwoń Zbigniew             12,5                         1

15. Mokosa Oktawian           9,0                          2

16. Ściwiarski Mariusz           9,0                         1

17. Załęski Mirosław            7,0                          1

18. Woliński Sebastian         5,0                         1

19. Haratym Adam              3,0                         1

Uwaga: turniej nr 9 /przedostatni/ odbędzie się w czwartek, 20 listopada br - g.17.30. Zapraszamy.        

Jesień 2014 - wyniki

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5196/

GP ELBLĄGA P15 PO 7 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 7 - 10.09. /10 zaw./

1.  Dąbrowski Wojciech      6,0 p

2.  Bieluszewski Piotr         5,0 p

3.  Sikorski Tadeusz          4,0 p

4.  Plewa Piotr                 4,0 p

KLASYFIKACJA PO 7 TURNIEJACH /24 zaw./

1.   Dąbrowski Wojciech           39,0 p    7 t.    45,- zł

2.   Bieluszewski Piotr              31,5       7       36,-

3.   Plewa Piotr                       27,0       7       28,-

4.   Sikorski Tadeusz               24,0       7       23,-

5.   Kiejdo Wojciech                21,5       7       18,-

6.   Siwoń Bogdan                  21,5       7       14,-

7.   Gniado Radosław             20,0        6

8.   Grabarczyk Sylwester       14,5        5

9.   Czarnecka Lidia               11,5        4      14,-

10. Piątkowski Zbigniew          9,0        4

11. Libura Julianna                 7,5        3

12. Zdyb Jan                         6,0        4

13. Gromadowski Jerzy          5,5        3

14. Sołtyk Leszek                  4,5        1

15. Tkacz Andrzej                 4,5        2

16. Mokosa Oktawian           3,0         3

17. Siedlanowski Sławomir    3,0        1

18. Chudziński Jan               2,5        1

19. Załęski Mirosław            2,0        1

     Bąk Dariusz                   2,0        1

21. Janik Igor                     1,0        1

     Politański Dominik         1,0         1

     Serdeczny Karol            1,0         1

24. Bąk Kacper                  0,0         1

Uwaga: Turniej nr 8 GP P15 rozegrany zostanie w czwartek, 9.10.br o godz. 17.30. Zapraszamy.            

IGOR JANIK 9. NA ŚWIECIE

W Durbanie /RPA/ rozegrano w dniach 20-29.09.br. Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach klasycznych. W grupie 14B /101 zawodników/ piękny sukces odniósł nasz tegoroczny mistrz Polski, Igor Janik, uzyskując w 11 rundach 7,5 p co dało mu bardzo wysokie, 9. miejsce /dzielone 6.-11./. Igor startował z 25. numerem startowym i "zarobił" 38 p ELO. Mistrzem został Liu Yan /Chiny/ 9,5 p. Do pozycji medalowych zabrakło Igorowi zaledwie 1 pkt. Wielkie brawa i dalszych sukcesów !

GP ELBLĄGA P5 PO 7 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 7 - 4.09. /8 zaw./

1. Dąbrowski Wojciech     12,5 pkt   13,5 p GP

2. Bieluszewski Piotr        12,0        13,0

3. Plewa Piotr                   8,5          9,5

4. Sikorski Tadeusz           6,5          7,5

KLASYFIKACJA PO 7 TURNIEJACH /18 zaw./

1.  Dąbrowski Wojciech   99,0 p GP   7 t.   42,- zł

2.  Bieluszewski Piotr      94,0           7      34,-

3.  Gniado Radosław       65,0          6      27,-

4.  Sikorski Tadeusz        63,5          7      22,-

5.  Kiejdo Wojciech         55,5          6      17,-

6.  Siwoń Bogdan           52,5          7      14,-

7.  Czarnecka Lidia         48,0          5      14,-

8.  Gromadowski Jerzy    46,0          6    

9.  Grabarczyk Sylwester 40,0          5

10. Plewa Piotr               29,0          3

11. Siluk Jan                  25,5          3

12. Libura Julianna         23,5          4

13. Piątkowski Zbigniew  13,0          3

14. Siwoń Zbigniew        12,5          1

15. Mokosa Oktawian       9,0          2

16. Ściwiarski Mariusz       9,0         1

17. Woliński Sebastian      5,0         1

18. Haratym Adam           3,0         1

 

Uwaga: Turniej nr 8 - w czwartek, 2 października o godz. 17.30. Zapraszamy.

 

 

 

;

Wrzesień 2014

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4702/

GP ELBLĄGA P15 PO 6 TURNIEJACH

Wyniki turnieju nr 5 - 29.05 /13 zawodników/:

1. Dąbrowski Wojciech     4,5 p   14,5

2. Sołtyk Leszek              4,5 p   13,0

3. Plewa Piotr                 4,0 p   16,0

4. Kiejdo Wojciech          4,0 p   15,0

Wyniki turnieju nr 6 - 12.06 /12 zawodników/:

1. Dąbrowski Wojciech    5,5 p  13,5

2. Bieluszewski Piotr       4,5 p  13,5

3. Kiejdo Wojciech         3,5 p  15,0

4. Gniado Radosław       3,5 p  13,0

Klasyfikacja po 6 turniejach /24 zawodników/:

1.   Dąbrowski Wojciech       33,0 p   39,- zł   6 wygranych turniejów

2.   Bieluszewski Piotr          26,5 p   32,- zł

3.   Plewa Piotr                   23,0 p   25,- zł

4.   Sikorski Tadeusz           20,0 p   21,- zł

5.   Kiejdo Wojciech            19,5 p   16,- zł

6.   Siwoń Bogdan              18,5 p   13,- zł

7.   Gniado Radosław          17,0 p  

8.   Grabarczyk Sylwester    14,5 p

9.   Czarnecka Lidia            11,5 p   13,- zł

10.  Libura Julianna              7,5 p

11.  Piątkowski Zbigniew       7,0 p

12.  Zdyb Jan                       6,0 p

13.  Gromadowski Jerzy        5,5 p

14.  Sołtyk Leszek                4,5 p

15.  Tkacz Andrzej               4,5 p

16.  Siedlanowski Sławomir  3,0 p

17.  Chudziński Jan              2,5 p

18.  Mokosa Oktawian         2,0 p

19.  Załęski Mirosław           2,0 p

19.  Bąk Dariusz                 2,0 p

21.  Janik Igor                    1,0 p

21.  Politański Dominik        1,0 p

21.  Serdeczny Karol           1,0 p

24.  Bąk Kacper                  0,0 p

UWAGA: turniej nr 7 rozegrany zostanie w czwartek, 11 września br. o godz. 17.30. Zapraszamy.                   

Podkategorie

Notes

Najbliższe turnieje


Informujemy,że dnia 10.05 czwartek/ od godz. 17.30
będzie rozegrana I runda Superpucharu Elbląga w szachach klasycznych - grupa A /P90 dla zawodników z rankingiem minimum 1800 oraz grupa B /P60/ranking 1600 .ogółem 5-7 rund w sali 104 COP przy ul. Związku Jaszczurczego 17- I p. Zgłoszenia na miejscu godz.16.30
do 17.15. Można zdobyć normy na kat. II, I i k. Zapraszamy.

Zadanie dnia



Copyright © 2018 Start Elbląg. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Powered by Joomla!®. Designed by: themza templates celebrity search Valid XHTML and CSS.