Największy klub szachowy w Elblągu

Zajęcia w czwartki w godz. 17 - 21

w Klubie Olimpijczyka (Hala Sportowa - I piętro)

Elbląg ul. Kościuszki 77a


Szkolenia

Zapraszamy w każdy czwartek o 16:00 w sali Klubu

Zawodnicy

Aktualnie Klub liczy 40 członków, w tym 20 juniorów

Zarząd

Klub reprezentowany jest przez Prezesa oraz 5-osobowy Zarząd

Statystyki

Odsłon artykułów:
153806

Liczba gości on-line

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Turnieje

XIII Mistrzostwa Elbląga w blitzu P 5

- Elbląg, sala MDK, 24.06.2014  /Dni Elbląga 2014/ - wyniki końcowe po 11 rundach:

1. /1/  Dąbrowski Wojciech     Start Elbląg                 k     2242  2200   1970 r.   10,5 p  57,5  70,5

2. /2/  Bieluszewski Piotr        Start Elbląg                 k     2143  2200   1967        9,5     56,0  70,0

3. /3/  Janik Igor                   Start Elbląg                 I++ 2124  2100   2000        8,5    58,5   73,0

4. /10/ Kiejdo Wojciech          Start Elbląg                 I              2000   1952        8,0    47,5   59,0

5. /7/  Grabarczyk Sylwester   Pocztowiec Bydgoszcz  I      1641  2000  1980        8,0    47,0   58,5

6. /5/  Siluk Jan                     Elbląg                        I      1771  2000  1971        6,5    52,0   63,5

7. /9/  Gromadowski Jerzy      Elbląg                        I               2000  1952        6,0    47,5   59,0

8. /11/ Sikorski Tadeusz         Start Elbląg                I               2000  1954        5,5    53,5   65,0

9. /8/   Czarnecka Lidia          Elbląg                        I      1230  1800  2004        5,5    50,5   62,0

10. /6/  Gniado Radosław       Start Elbląg                II+   1758  1900  1983       5,5     45,5  57,0

11. /13/ Dąbrowska Zofia       Elbląg                       III              1400  1949       4,0     49,5  61,0

12. /4/  Siwoń Bogdan           Start Elbląg                I      1921   2000  1948       4,0     47,5  58,0

13. /12/ Piątkowski Zbigniew  Start Elbląg                II               1800  1941       3,5     44,5  56,0

14. /15/ Szulc Aleksandra       Elbląg                        -               1000   1999       1,0     44,0  53,0

15. /14/ Zdyb Jan                  Elbląg                        IV             1400   1939       1,0     43,0  52,0

16. /16/ Tazuszel Maja           Elbląg                        -               1000   2002       1,0     41,5  50,5

 

 

GP ELBLĄGA P5 PO 6 TURNIEJACH

WYNIKI TURNIEJU NR 5 - 22.05. /11 zawodników/:

1. Dąbrowski Wojciech      10,0    pkt   15,0   p GP

2. Siwoń Zbigniew              7,5           12,5

3. Bieluszewski Piotr           7,0           12,0

4. Sikorski Tadeusz            6,5           11,5

WYNIKI TURNIEJU NR 6  - 4.06.  /8 zaw., dwa koła/:

1. Dąbrowski Wojciech      13,0 pkt    14,0 p GP

2. Bieluszewski Piotr         11,5          12,5    

3. Czarnecka Lidia              8,0           9,0

4. Gniado Radosław           7,5           8,5

KLASYFIKACJA PO 6 TURNIEJACH /18 zawodników/:

1.  Dąbrowski Wojciech        85,5 p GP    38,- zł

2.  Bieluszewski Piotr           81,0            30,-

3.  Gniado Radosław           65,0            24,-

4.  Sikorski Tadeusz            56,0            20,-

5.  Kiejdo Wojciech             48,5            15,-

6.  Czarnecka Lidia              48,0           12,-

7.  Siwoń Bogdan                46,0           12,-

8.  Gromadowski Jerzy         40,5

9.  Grabarczyk Sylwester      40,0

10. Siluk Jan                       25,5

11. Libura Julianna              23,5

12. Plewa Piotr                   19,5

13. Siwoń Zbigniew             12,5

14. Piątkowski Zbigniew       11,5

15. Mokosa Oktawian            9,0

16. Ściwiarski Mariusz           9,0

17. Woliński Sebastian          5,0

18. Haratym Adam               3,0

Turniej nr 7 w czwartek, 4.09. o godz. 17.30 w Klubie Olimpijczyka. Zapraszamy.          

GP ELBLĄGA P15 PO 4 TURNIEJACH

Wyniki turnieju nr 4 - 24.04. /16 zawodników/:

1. Dąbrowski Wojciech      5,5 p /z 6/

2. Bieluszewski Piotr         5,5 p

3. Plewa Piotr                  4,0 p

4. Gniado Radosław         4,0 p

Klasyfikacja po 4 turniejach /21 zawodników/:

1.  Dąbrowski Wojciech    23,0 p /z 24/   26,- zł    4 wygrane turnieje

2.  Bieluszewski Piotr       18,0 p            21,- zł

3.  Plewa Piotr                15,5 p            17,- zł

4.  Sikorski Tadeusz        14,0 p            14,- zł

5.  Siwoń Bogdan           12,5 p            10,- zł

6.  Kiejdo Wojciech         12,0 p             8,- zł

7.  Gniado Radosław       11,0 p    

8.  Grabarczyk Sylwester   9,0 p    

9.  Czarnecka Lidia           8,5 p            8,- zł

10. Libura Julianna           7,5 p

11.Zdyb Jan                     5,0 p

12.Piątkowski Zbigniew     3,5 p

13.Siedlanowski Sławomir  3,0 p

14.Chudziński Jan             2,5 p

    Gromadowski Jerzy       2,5 p

16.Mokosa Oktawian        2,0 p

17.Załęski Mirosław         2,0 p

18.Tkacz Andrzej            1,5 p

19.Janik Igor                  1,0 p

    Politański Dominik      1,0 p

    Serdeczny Karol         1,0 p

UWAGA: Turniej nr 5 rozegrany zostanie w czwartek, 29 maja br, o godz.17.30. Zapraszamy.                          

2. 

 

GP ELBLĄGA P5 PO 4 TURNIEJACH

Wyniki turnieju nr 4 /13 zawodników/:

1. Dąbrowski Wojciech      10,5 pkt   13,5 p GP

2. Bieluszewski Piotr         10,5 pkt   13,5 p GP

3. Gniado Radosław           9,0 pkt   12,0 p GP

4. Czarnecka Lidia             8,0 pkt   11,0 p GP

Klasyfikacja po 4 turniejach /16 zawodników/:

1. Bieluszewski Piotr        56,5 p GP   25,- zł    2 wygrane turnieje

2. Dąbrowski Wojciech    56,5 p GP   20,- zł     2 wygrane turnieje

3. Gniado Radosław        46,0 p GP   16,- zl

4. Sikorski Tadeusz         40,5 p GP   13,- zł

5. Kiejdo Wojciech          38,5 p GP   10,- zł

6. Gromadowski Jerzy     34,0 p GP    8,- zł

7. Siwoń Bogdan            32,5 p GP    

8. Grabarczyk Sylwester  32,0 p GP

9. Czarnecka Lidia          29,0 p GP   8,- zł

10. Siluk Jan                  25,5 p GP

11. Plewa Piotr               19,5 p GP

12. Libura Julianna         17,5 p GP

13. Mokosa Oktawian       9,0 p GP

14. Ściwiarski Mariusz      9,0 p GP

15. Piątkowski Zbigniew   6,0 p GP

16. Haratym Adam          3,0 p GP

Turniej nr 5 w czwartek, 22.05. o godz. 17.30 /Klub Olimpijczyka/.        

Życzenia Wielkanocne 2014

Wszystkim elbląskim szachistom i ich rodzinom /oraz kibicom/ życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych 2014.

IGOR MISTRZEM POLSKI !!!

Wspaniała wiadomość dotarła do nas ze Spały, gdzie zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży:

-w grupie C14, wśród 46 uczestników, złoty medal i tytuł mistrza Polski w szachach klasycznych zdobył nasz najlepszy junior i czołowy zawodnik KSz "Start", IGOR JANIK. Jako jedyny nie poniósł on porażki w turnieju uzyskując 7,5 p z 9 rund i bardzo wysoki wynik rankingowy PZSzach = 2280. Pozostałe medale zdobyli: srebro - Szymon Walter /UKS 21 Podlesie/ -7 p  i brąz - Witold Klepek /PSSz Pszczyna/ -6,5 p. Jest to pierwszy tytuł Igora w MP w szachach klasycznych (w poprzednich 2 finałach był drugi) chociaż w roku ubiegłym zdobył złoto w MP w szachach szybkich w Olsztynie. Wielkie brawa dla Igora, jego rodziców i trenera gm Roberta Kempińskiego ! Przy okazji należy też pochwalić Anitę Daligę z UKS Trzydziestka Olsztyn za brązowy medal na tej imprezie w grupie D14.

 

 

GP Elbląga P15 po 3 turniejach

Wyniki turnieju nr 1 (12 zawodników):

1. Dąbrowski Wojciech      6     pkt

2. Bieluszewski Piotr         4,5  pkt

3. Piotr Plewa                 4     pkt

Wyniki turnieju nr 2 (14 zawodników):

1. Dąbrowski Wojciech     6    pkt

2. Gniado Radosław         4,5  pkt

3. Bieluszewski Piotr        4     pkt

Wyniki turnieju nr 3 (9 zawodników):

1. Dąbrowski Wojciech    5,5  pkt

2. Sikorski Tadeusz         4,5  pkt

3. Bieluszewski Piotr       4     pkt

Klasyfikacja po 3 turniejach (16 zawodników):

1.   Dąbrowski Wojciech     17,5 pkt     18,- zł      3 wygrane turnieje

2.  Bieluszewski Piotr          12,5 pkt     15,- zł

3.   Plewa Piotr                 11,5 pkt     12,- zł

4.   Sikorski Tadeusz          10,5 pkt       9,- zł 

5.  Siwoń Bogdan               9,5 pkt       7,- zł

6.  Grabarczyk Sylwester      9   pkt   

6.  Kiejdo Wojciech            9   pkt       6,- zł

8.  Gniado Radosław           7   pkt

9.  Czarnecka Lidia             5,5 pkt      6,- zł

10. Libura Julianna             5    pkt    

11. Zdyb Jan                    4    pkt

12. Chudziński Jan             2,5 pkt

13. Tkacz Andrzej             1,5 pkt

14. Mokosa Oktawian        1   pkt

15. Janik Igor                   1   pkt

15. Politański Dominik        1   pkt 

Turniej nr 4 odbędzie się w czwartek, 24 kwietnia br. Zapraszamy. 

IX Memoriał L.Huttnera P15

Wyniki końcowe /po 6 rundach/:

1. Jan Chudziński          kat. II  1949 r.   6,0 p

2. Jerzy Gromadowski          I   1952      5,0

3. Mariusz Ściwiarski            I   1956      4,0

4. Bogdan Siwoń                 I   1948      3,5

5. Wojciech Kiejdo              I    1952      3,0

6. Roman Ordon                III  1949      3,0

/ogółem grało 13 szachowych weteranów od 56 do 80 lat/.

REKORDOWY Ru IGORA JANIKA

II Turniej Gwiazda Północy - Jastrzębia Góra, 27.01-1.02.2014 /98 zawodników, 9 rund/:

1. /nr 1/ IM  Kiedrowicz Jan       UKS Ósemka Chojnice    2305 2400  7,5 p  43,5

2. /nr 2/ k    Jaroch Paweł         BKS Chemik Bydgoszcz   2231 2200  7,5 p  42,5

3. /nr 9/ I++ JANIK IGOR         KSz Start Elbląg             1997 2100  7,0 p  43,0

4. /nr 5/ k    Kopczyk Daniel      KS Komunalni Sanok      2174 2200  7,0 p  41,5

5. /nr 4/ k    Smirnov Aleksander  Grodno - Białoruś        2184 2184  6,5 p  42,5

Igor poniósł jedyną porażkę w ostatniej rundzie /z Kopczykiem/ grając z gorączką a wcześniej wygrał m.in. z Jarochem. Nasz młody zawodnik zdobył 3. normę kandydacką uzyskując najwyższy Ru w swej karierze /=2299/. Naprawdę wielkie brawa !

GP Elbląga P5 po 2 turniejach

Wyniki turnieju nr 1 /12 zawodników/:

1. Dąbrowski Wojciech      11 pkt    15 p GP

2. Bieluszewski Piotr           9 pkt    13 p GP

3. Gniado Radosław           8,5 pkt  12,5 p GP

Wyniki turnieju nr 2 /12 zawodników/:

1. Bieluszewski Piotr         11 pkt    15 p GP

2. Dąbrowski Wojciech     10 pkt     14 p GP

3. Kiejdo Wojciech            7,5 pkt   11,5 p GP

Klasyfikacja po 2 turniejach /14 zawodników/:

1. Dąbrowski Wojciech     29 p GP    nagr. 12,- zł

2. Bieluszewski Piotr        28 p GP             10,- zł

3. Gniado Radosław        23,5 p GP            8,- zł

4. Kiejdo Wojciech          19,5 p GP            6,- zł

5. Sikorski Tadeusz         18,5 p GP            5,- zł

6. Czarnecka Lidia          18 p GP               4,- zł

6. Gromadowski Jerzy    18 p GP               4,- zł

8. Siwoń Bogdan           16 p GP     

9. Grabarczyk Sylwester 15,5 p GP

10. Libura Julianna        12,5 p GP

11. Plewa Piotr               9 p GP

11. Ściwiarski Mariusz     9 p GP

13. Siluk Jan                  7,5 p GP

14. Mokosa Oktawian      4 p GP

Turniej nr 3 rozegrany będzie 27 lutego br. Cały cykl to 10 turniejów. 

 

 

Podkategorie

Notes

Najbliższe turnieje


Informujemy,że dnia 10.05 czwartek/ od godz. 17.30
będzie rozegrana I runda Superpucharu Elbląga w szachach klasycznych - grupa A /P90 dla zawodników z rankingiem minimum 1800 oraz grupa B /P60/ranking 1600 .ogółem 5-7 rund w sali 104 COP przy ul. Związku Jaszczurczego 17- I p. Zgłoszenia na miejscu godz.16.30
do 17.15. Można zdobyć normy na kat. II, I i k. Zapraszamy.

Zadanie dnia



Copyright © 2018 Start Elbląg. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Powered by Joomla!®. Designed by: themza templates celebrity search Valid XHTML and CSS.